OK Alehof - Kvantumserien 2016Resultat för Flickor 8-9 (1.5km) | Tid: lördag 27 apr 18:45 |
Deltävling 1 (tis 4 okt) | |||||
---|---|---|---|---|---|
Plac | Namn | Klubb | Tid | 3 bästa medeltid | 3 bästa totaltid |
1 | Nellie Lyckner | OK Alehof | 6,46 | 6,45 | 20,16 |
2 | Linn Stentoft | Nödinge SK | 6,56 | 6,54 | 20,44 |
3 | Lina Larsson | OK Alehof | 7,23 | 7,19 | 21,59 |
4 | Wilma Lundström | Nödinge SK | 7,29 | 7,27 | 22,22 |
5 | Judith Kildén | Nödinge | 7,32 | 7,25 | 22,17 |
6 | Julia Forsberg | Nödinge | 7,34 | 7,36 | 22,50 |
7 | Ebba Lövgärd | OK Alehof | 7,40 | 7,29 | 22,29 |
8 | Elin Zetterlund | Ahlafors IF | 7,56 | 8,02 | 24,07 |
9 | Edit Magnusson | Tingbergs AIS | 8,11 | 8,31 | 25,34 |
10 | Tilda Stålhammar | OK Alehof | 8,13 | 7,52 | 23,36 |
11 | Esse Blomqvist | OK Alehof | 8,14 | 7,47 | 23,21 |
12 | Rebecka Andersson | OK Alehof | 8,25 | 8,24 | 25,12 |
13 | Maja Alenvik-Dahl | OK Alehof | 8,43 | 8,14 | 24,42 |
14 | Elsa Nyman | Bohus IF Friidrott | 9,03 | 9,20 | 28,02 |
15 | Elly Einarsson | Kungälvs OK | 9,04 | 8,42 | 26,07 |
16 | Linnéa Grönroos | OK Alehof | 9,14 | 8,58 | 26,56 |
17 | Sonja Berts | OK Alehof | 9,16 | ||
18 | Mila Abrahamsson | Kungälv | 10,15 | 9,42 | 29,08 |
Ela Nielsen | OK Alehof | ||||
Meya Söderlund | Team Söderlund |
Deltävling 2 (tis 11 okt) | |||||
---|---|---|---|---|---|
Plac | Namn | Klubb | Tid | 3 bästa medeltid | 3 bästa totaltid |
1 | Nellie Lyckner | OK Alehof | 6,46 | 6,45 | 20,16 |
2 | Linn Stentoft | Nödinge SK | 6,50 | 6,54 | 20,44 |
3 | Wilma Lundström | Nödinge SK | 7,30 | 7,27 | 22,22 |
4 | Judith Kildén | Nödinge | 7,32 | 7,25 | 22,17 |
5 | Lina Larsson | OK Alehof | 7,34 | 7,19 | 21,59 |
6 | Tilda Stålhammar | OK Alehof | 7,43 | 7,52 | 23,36 |
7 | Julia Forsberg | Nödinge | 7,47 | 7,36 | 22,50 |
8 | Esse Blomqvist | OK Alehof | 7,55 | 7,47 | 23,21 |
9 | Ebba Lövgärd | OK Alehof | 8,05 | 7,29 | 22,29 |
10 | Elin Zetterlund | Ahlafors IF | 8,11 | 8,02 | 24,07 |
11 | Rebecka Andersson | OK Alehof | 8,23 | 8,24 | 25,12 |
12 | Maja Alenvik-Dahl | OK Alehof | 8,32 | 8,14 | 24,42 |
13 | Linnéa Grönroos | OK Alehof | 8,34 | 8,58 | 26,56 |
14 | Elly Einarsson | Kungälvs OK | 8,55 | 8,42 | 26,07 |
15 | Mila Abrahamsson | Kungälv | 9,00 | 9,42 | 29,08 |
16 | Elsa Nyman | Bohus IF Friidrott | 9,22 | 9,20 | 28,02 |
17 | Ela Nielsen | OK Alehof | 9,24 | ||
18 | Meya Söderlund | Team Söderlund | 10,40 | ||
Sonja Berts | OK Alehof | ||||
Edit Magnusson | Tingbergs AIS | 8,31 | 25,34 |
Deltävling 3 (tis 18 okt) | |||||
---|---|---|---|---|---|
Plac | Namn | Klubb | Tid | 3 bästa medeltid | 3 bästa totaltid |
1 | Nellie Lyckner | OK Alehof | 6,45 | 6,45 | 20,16 |
2 | Linn Stentoft | Nödinge SK | 6,58 | 6,54 | 20,44 |
3 | Judith Kildén | Nödinge | 7,19 | 7,25 | 22,17 |
4 | Ebba Lövgärd | OK Alehof | 7,26 | 7,29 | 22,29 |
5 | Wilma Lundström | Nödinge SK | 7,27 | 7,27 | 22,22 |
6 | Julia Forsberg | Nödinge | 7,29 | 7,36 | 22,50 |
7 | Esse Blomqvist | OK Alehof | 7,30 | 7,47 | 23,21 |
8 | Lina Larsson | OK Alehof | 7,42 | 7,19 | 21,59 |
9 | Maja Alenvik-Dahl | OK Alehof | 8,05 | 8,14 | 24,42 |
10 | Rebecka Andersson | OK Alehof | 8,24 | 8,24 | 25,12 |
11 | Elin Zetterlund | Ahlafors IF | 8,30 | 8,02 | 24,07 |
12 | Elly Einarsson | Kungälvs OK | 8,40 | 8,42 | 26,07 |
13 | Linnéa Grönroos | OK Alehof | 9,08 | 8,58 | 26,56 |
14 | Elsa Nyman | Bohus IF Friidrott | 9,37 | 9,20 | 28,02 |
Ela Nielsen | OK Alehof | ||||
Tilda Stålhammar | OK Alehof | 7,52 | 23,36 | ||
Sonja Berts | OK Alehof | ||||
Edit Magnusson | Tingbergs AIS | 8,31 | 25,34 | ||
Meya Söderlund | Team Söderlund | ||||
Mila Abrahamsson | Kungälv | 9,42 | 29,08 |
Deltävling 4 (tis 25 okt) | |||||
---|---|---|---|---|---|
Plac | Namn | Klubb | Tid | 3 bästa medeltid | 3 bästa totaltid |
1 | Nellie Lyckner | OK Alehof | 6,48 | 6,45 | 20,16 |
2 | Linn Stentoft | Nödinge SK | 7,00 | 6,54 | 20,44 |
3 | Lina Larsson | OK Alehof | 7,15 | 7,19 | 21,59 |
4 | Ebba Lövgärd | OK Alehof | 7,23 | 7,29 | 22,29 |
5 | Wilma Lundström | Nödinge SK | 7,26 | 7,27 | 22,22 |
6 | Tilda Stålhammar | OK Alehof | 7,40 | 7,52 | 23,36 |
7 | Esse Blomqvist | OK Alehof | 7,56 | 7,47 | 23,21 |
8 | Judith Kildén | Nödinge | 7,57 | 7,25 | 22,17 |
9 | Elin Zetterlund | Ahlafors IF | 8,04 | 8,02 | 24,07 |
10 | Maja Alenvik-Dahl | OK Alehof | 8,21 | 8,14 | 24,42 |
11 | Rebecka Andersson | OK Alehof | 8,25 | 8,24 | 25,12 |
12 | Edit Magnusson | Tingbergs AIS | 8,28 | 8,31 | 25,34 |
13 | Elly Einarsson | Kungälvs OK | 8,32 | 8,42 | 26,07 |
14 | Linnéa Grönroos | OK Alehof | 9,30 | 8,58 | 26,56 |
Elsa Nyman | Bohus IF Friidrott | Brutit | 9,20 | 28,02 | |
Ela Nielsen | OK Alehof | ||||
Sonja Berts | OK Alehof | ||||
Julia Forsberg | Nödinge | 7,36 | 22,50 | ||
Meya Söderlund | Team Söderlund | ||||
Mila Abrahamsson | Kungälv | 9,42 | 29,08 |
Deltävling 5 (tis 1 nov) | |||||
---|---|---|---|---|---|
Plac | Namn | Klubb | Tid | 3 bästa medeltid | 3 bästa totaltid |
1 | Nellie Lyckner | OK Alehof | 6,45 | 6,45 | 20,16 |
2 | Linn Stentoft | Nödinge SK | 7,07 | 6,54 | 20,44 |
3 | Lina Larsson | OK Alehof | 7,21 | 7,19 | 21,59 |
4 | Judith Kildén | Nödinge | 7,26 | 7,25 | 22,17 |
5 | Wilma Lundström | Nödinge SK | 7,29 | 7,27 | 22,22 |
6 | Elin Zetterlund | Ahlafors IF | 8,07 | 8,02 | 24,07 |
7 | Maja Alenvik-Dahl | OK Alehof | 8,16 | 8,14 | 24,42 |
8 | Tilda Stålhammar | OK Alehof | 8,24 | 7,52 | 23,36 |
9 | Edit Magnusson | Tingbergs AIS | 8,55 | 8,31 | 25,34 |
10 | Elly Einarsson | Kungälvs OK | 8,57 | 8,42 | 26,07 |
11 | Linnéa Grönroos | OK Alehof | 9,20 | 8,58 | 26,56 |
Esse Blomqvist | OK Alehof | 7,47 | 23,21 | ||
Rebecka Andersson | OK Alehof | 8,24 | 25,12 | ||
Ela Nielsen | OK Alehof | ||||
Ebba Lövgärd | OK Alehof | 7,29 | 22,29 | ||
Sonja Berts | OK Alehof | ||||
Elsa Nyman | Bohus IF Friidrott | 9,20 | 28,02 | ||
Julia Forsberg | Nödinge | 7,36 | 22,50 | ||
Meya Söderlund | Team Söderlund | ||||
Mila Abrahamsson | Kungälv | 9,42 | 29,08 |
Deltävling 6 (tis 8 nov) | |||||
---|---|---|---|---|---|
Plac | Namn | Klubb | Tid | 3 bästa medeltid | 3 bästa totaltid |
1 | Nellie Lyckner | OK Alehof | 7,08 | 6,45 | 20,16 |
2 | Linn Stentoft | Nödinge SK | 7,09 | 6,54 | 20,44 |
3 | Judith Kildén | Nödinge | 7,35 | 7,25 | 22,17 |
4 | Lina Larsson | OK Alehof | 7,38 | 7,19 | 21,59 |
5 | Elin Zetterlund | Ahlafors IF | 8,36 | 8,02 | 24,07 |
6 | Tilda Stålhammar | OK Alehof | 8,38 | 7,52 | 23,36 |
7 | Ebba Lövgärd | OK Alehof | 8,49 | 7,29 | 22,29 |
8 | Rebecka Andersson | OK Alehof | 9,04 | 8,24 | 25,12 |
9 | Maja Alenvik-Dahl | OK Alehof | 9,15 | 8,14 | 24,42 |
10 | Edit Magnusson | Tingbergs AIS | 9,40 | 8,31 | 25,34 |
11 | Elly Einarsson | Kungälvs OK | 9,45 | 8,42 | 26,07 |
12 | Mila Abrahamsson | Kungälv | 9,53 | 9,42 | 29,08 |
Linnéa Grönroos | OK Alehof | 8,58 | 26,56 | ||
Meya Söderlund | Team Söderlund | ||||
Elsa Nyman | Bohus IF Friidrott | 9,20 | 28,02 | ||
Julia Forsberg | Nödinge | 7,36 | 22,50 | ||
Wilma Lundström | Nödinge SK | 7,27 | 22,22 | ||
Esse Blomqvist | OK Alehof | 7,47 | 23,21 | ||
Sonja Berts | OK Alehof | ||||
Ela Nielsen | OK Alehof |